Artróza

Artróza – lze vytvořit novou chrupavku v opotřebovaném kloubu?
(MUDr. Ladislav Šafránek)
25.02.2005
(informace stažené z Internetu – bez osobní zkušenosti – pozn. redakce)
Lze se vyhnout operaci endoprotézy v případech, kdy artróza je již velmi pokročilá. Ano !! Také tento “biologický zázrak” umožňuje dnešní přírodní a regenerační medicína. Ale začněme od začátku:
Při léčbě artróz svých klientů i pro potíže svých vlastních kloubů dávám osobně přednost dvěma preparátům:
Za prvé je to Glucosamin Star – protože v něm je kombinace přírodních látek, které nejen zpomalují stárnutí kloubů, ale jsou i jinak našemu organismu užitečné. Útočná dávka je 3×1 tbl. – je totiž třeba hlavně zpočátku užívat Glucosaminu alespoň 1500 miligramů denně a 3 tbl denně toto splňují. V produktu Glucosamin Star je použit glucosamin hydrochlorid, který má menší molekulu a účinněji se do postižené chrupavky dostane než mnohem častěji používaný glucosamin sulfát.
Druhou fintou, zabezpečující ve stejné miligramové dávce vyšší účinnost, je použití jemné práškové substance v kapslích. Toto provedení zabezpečuje větší vstřebavatelnost než látky lisované do tablet.
Třetí výhodou tohoto produktu je přítomnost “Cat´s Claw =”Kočičí dráp”= Peruánská liána Uncaria tomentosa neboli Vilcacora – jedna z proslulých léčivých rostlin Jižní Ameriky.
Pravda je ta, že řada klientů po svých vlastních nepříliš dobrých zkušenostech s některými “televizními preparáty” dává přednost tomuto přípravku, který bez mediální podpory je sice méně nápadný, ale s jehož účinkem jsou klienti více spokojeni.
A ještě mám sám na sobě ověřenou fintu, kterou mi poradil jeden experimentující klient – kdy zdánlivě drahý preparát šetří peníze díky své neobyčejně účinnosti. Tím “drahým” preparátem je Joint Mobility (nezaměňovat s podobným názvem Joint Activity)
Dokud není na našich kloubech žádné pokročilé postižení, stačí někdy i jen dvakrát týdně 1 tbl. Glucosaminu + jedna tbl. Joint Mobility – což vyjde levněji než 3×1 tbl samotného – byť výborného glucosamin hydrochloridu. Pozor výše uvedené dávkování je však “udržovací ” = po té co klouby byly několik týdnů živeny pravidelnějším dávkováním a pokud arthrosa již nebyla pokročilá.
To vše ovšem funguje pouze tehdy, pokud v postiženém kloubu ještě nějaká chrupavka zbývá – sice nepřiroste ani o milimetr, ale zpevní se, přestane být drážděna zánětem a také vlivem fyzické zátěže pomaleji ubývá = nesrovnatelně déle vám vydrží.
Totéž platí o všech podobných preparátech s kloubní výživou – i kdyby jste jich snědli tuny, vrstva chrupavky nepřibude ani o ždibec. Pokud skutečně pomáhají – tak vždy jen v rámci péče o tu chrupavku, která ještě v kloubu zbývá. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je Joint Mobility. Tak a teď k tomu slibovanému “biologického zázraku”:
V oficiální medicíně všichni ortopedové shodně potvrzují, že nová kloubní chrupavka už nikdy nikomu nenaroste a v případě pokročilého rozpadu je nutná operace s použitím endoprotézy.
Mají sice pravdu – ale jen tu svoji subjektivní, limitovanou svými možnostmi. Joint Mobility, použitý dlouhodobě a ve stanovených dávkách, boří tuto další hranici současné medicíny.
Pokud klient s jakkoliv pokročilou arthrosou nosných kloubů užívá 2×2 tbl. denně (nebo 4x 1tbl denně) po dobu dvou měsíců dočká se skutečně zázraku : má po těchto dvou měsících nejen neobyčejně výrazný ústup potíží (a o to mu přece jde), ale především je v kloubu nastartována dosud netušená možnost regenerace = novotvorba nové či přesněji řečeno náhradní chrupavky. Tento proces obnovy je nutno ještě řadu měsíců udržovat dávkováním 2×1 tbl Joint Mobility denně – čím déle se preparát takto užívá, tím větší vrstvička chrupavky se doplní.
Klienti kteří tuto regenerační kůru absolvovali už žádnou operaci nepotřebují, protože jejich klouby jim opět slouží tak, jak mají.
Extrémní účinnost předvedl preparát na pánovi ze Znojma, který měl jeden kyčelní kloub postižený vrozenou vadou. V době kdy jsme se setkali, měl už dávno pryč nejen celou kloubní výstelku, ale pro opotřebení měl již i o něco zkrácenou dolní končetinu – takže dle informací klienta byl v kloubu spíše pahýl kosti než kloubní hlavice.
Nebyl jsem schopen mu říci, zda i při takto pokročilém postižení bude mít Joint Mobility nějaký podstatný efekt a že by to byl vlastně jen klinický pokus. Přesto do toho “experimentu za své vlastní peníze” klient šel.
A zabralo to ….
Kost sice ve své délce samozřejmě dorůst nemohla, ale regenerovaný kloub přestal obtěžovat do té doby krutými bolestmi.
Nelžu ani nepřeháním. To spíše přeháněl ten pán, který ze samé radosti začal chodit na taneční zábavy. A když mi po telefonu oznámil, že začal hrát i sálovou kopanou, musel jsem jej upozornit, že to už je zneužívání Božího zázraku.
Co je na dosavadních zkušenostech s Joint Mobility velmi průkazné:
V několika případech byly klientky zvědavé, jak jejich opravený kloub vyhlíží na rentgenovém snímku. Jejich zážitek se vždy vyvíjel stejně = nový snímek kloubu považovali lékaři (porovnávající staré a nové nálezy) pouze za záměnu snímků v rentgenovém archivu. Když už tam minule žádná chrupavka nebyla (kloub byl lidově řečeno “kost na kost”), nemůže nový snímek s krásně viditelnou kloubní štěrbinou patřit té samé klientce.
A co myslíte: po té co byli upozorněni na pravý stav věcí – zavolal nám někdo z těch lékařů, co že to používáme a že oni to pro své klienty chtějí také?
Ani náhodou. S tím se setkáváme běžně i při léčbě některých jiných oficiálně “neléčitelných onemocnění”. Jeden český kolega lékař a odborník na přírodní medicínu, převážně ordinující v Německu a Velké Británii tomu říká “středověk v našich nemocnicích” a tím slůvkem “našich” nemyslí jen ČS zařízení. I na západ od nás jsou totiž tyto regenerační přístupy k léčbě (pomocí přírodních látek) provozovány v rámci takzvané alternativní mediciny a nikoliv té “oficiálnější” . Jenže například v Německu si voliči na svých politicích vymohli, že i alternativní léčbu je povinna hradit zdravotní pojišťovna. Prostě každý, kdo si v Německu platí zdravotní pojištění, se může svobodně rozhodnout, zda mu pojišťovna bude hradit chemicko-chirurgickou léčbu, či léčbu pomocí přírodních regeneračních preparátů a postupů. V Kanadě je prý situace podobná. Věřím, že jednoho dne i klienti české alternativní mediciny si vymohou na svých volených zástupcích totéž.
A jedna rada z vlastní zkušenosti: I moje kolena a kyčle po několik roků potřebovaly velmi pravidelně Glucosamin Star a později i Joint Mobility k bezbolestné funkci kloubů. Ale od doby, kdy se mi podařilo lépe a mnohem častěji během dne provozovat hluboké vědomé dýchání, klouby se tak výrazně zlepšily, že kromě dní s výjimečným přetížením žádnou pravidelnou každodenní kloubní výživu nepotřebují. Ale jakmile na řízené dýchání na několik dní zapomenu – ihned se klouby připomenou.
Je tedy zřejmé že i výživa kloubních chrupavek funguje mnohem kvalitněji, pokud se maximální nádech a výdech postará o lepší žilní návrat – viz samostatný článek Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost.
Ovšem pro dny, kdy již přirozené regenerační možnosti nestačí, zůstává stále doma po ruce Joint Mobility. Stačí pár tablet + zmírnit zátěž nosných kloubů + organismus mnohem lépe prodýchávat maximálním nádechem i výdechem – a klouby jsou opět v dobré kondici. Přesněji řečeno kolena jsou v lepším zdravotním stavu než před patnácti roky, kdy mne již zlobily daleko častěji. Nelžu ani nepřeháním.
(Zdroj: http://celostnimedicina.cz – Prosím laskavého čtenáře o shovívavost, neboť se mi při transformaci nepodařilo za boha článek správně přeformátovat – pozn. redakce)
Formule pro podporu zdravé funkce pohybového aparátu. Obsažené složky podporují optimální stav pojivových tkání a pomáhají udržovat dostatečnou pohyblivost kloubů. Působí protizánětlivě, zmírňují bolesti při zánětech kloubů, podporují přirozenou tělesnou tvorbu synoviální tekutiny v kloubech a působí tonizačně na celý organismus. Mnoho studií přineslo zjištění, že podávání kolagenu II, který je schopen modifikovat činnost chrupavkových i kostních buněk, může pomoci i u destrukčních nebo počínajících forem osteoartrózy,což hovoří i pro preventivní podávání kolagenu II. Již po 7 týdnech podávání Joint Mobility pociťovalo 80% klientů subjektivní zlepšení stavu pohybového aparátu.